تفاوت بی‌بی کرم و سی‌سی کرم در چیست؟

همانطور که می دانید این دسته از کرم های آرایشی بر اساس دو هدف کلی طراحی شده اند. استفاده از این نوع کرم ها باعث می شود که پوست صورت افراد کاور شود و نواقص پوستی برطرف شود. از سوی دیگر استفاده از آن به پوست افراد کمک می کند تا ترمیم شود. استفاده از این نوع کرم ها باعث جوانسازی و سلامت پوست در خانم ها می شود. این نوع کرم ها نسبت به کرم های دیگر تنها جنبه آرایشی ندارند. بی بی کرم و سی سی کرم ها را می توانید در عناوین مختلفی استفاده نمایید. یکی از مهمترین گزینه های تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم ها ترکیبات مختلف این محصولات است. این نوع کرم ها بر اساس مواد تشکیل دهنده آن ها در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید از این کرم ها به عنوان کانسیلر، هایلاتر، کرم ضد آفتاب، پرایمر، کرم پودر، کرم های مات کننده، کرم های مراقبت از پوست و مرطوب کننده استفاده کنید. با توجه به این توضیحات متوجه خواهید شد که چرا این کرم ها با عنوان چند منظوره شناخته می شوند.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم

افرادی که بی بی کرم یا سی سی کرم ها را انتخاب می کنند دیگر احتیاجی ندارند محصولات متعدد پوستی را استفاده کنند. در حقیقت شما با یک تیر چند نشان را می زنید. استفاده از این نوع کرم ها باعث می شود افراد بتوانند روتین پوستی خود را به سادگی انجام دهند. ممکن است شما قبلا برای مراقبت از پوست خود چند نوع محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می کرده اید اما با انتخاب بی بی کرم و سی سی کرم ها دیگر نیاز به استفاده چند محصول نخواهید داشت. یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از این نوع کرم ها صرفه جویی در هزینه ها و زمان است. افراد می توانند با خرید هر کدام از این کرم ها نیازهای پوستی خود را مرتفع کنند. شما می توانید تنها یکبار با پرداخت هزینه به اهداف خود در راستای زیبا سازی و سلامت پوست برسید. استفاده از این کرم ها باعث می شود که خانم ها بتوانند بدون نیاز به زیر سازی پوست خود را کاور کنند. درباره تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم باید بگوییم هر چند اسامی این دو محصول در کنار هم می آید با توجه به اینکه هر دو گزینه برای یک هدف طراحی شده اند اما تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت هایی که در بی بی کرم و سی سی کرم  ها وجود دارند با ما همراه باشید.

بی بی کرم چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

برای درک بهتر تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم لازم است به معرفی هر کدام از این محصولات به شکل مجزا بپردازیم. بی بی کرم در واقع مخفف عبارت Beauty Balm می باشد. این محصول دارای بافت نرم و سبک است که به راحتی بر روی پوست جذب می شود. بی بی کرم ها فاقد قدرت پوشانندگی بالا می باشند و این می تواند مهمترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم می باشد. این نوع کرم از درجه پوشانندگی متوسط تا کم برخوردار است و قابلیت این را دارد که لکه های پوستی شما را کمرنگ کند و پوست شما را به شکل کاملا یکدست و یک رنگ در بیاورد. شما نمی توانید بی بی کرم را به عنوان یک محصول با قدرت پوشانندگی بالا بشناسید. از دیگر ویژگی های بی بی کرم ها می توانیم به قابلیت ضد آفتاب بودن و پرایمری آن ها اشاره کرد. این محصولات بافتی سبک تر از کرم پودرها دارند و از خواص مرطوب کنندگی و ضد پیری برخوردار است. همین امر باعث می شود که شما پوستی جوان و زیبا داشته باشید. بی بی کرم ها از قدرت پوشانندگی بیشتری در مقایسه با مرطوب کننده های رنگی برخوردار هستند. استفاده از این محصول باعث شادابی و طراوت پوست می شود همچنین از بروز آکنه جلوگیری می کند. بی بی کرم ها حاوی اکسیدان های نسبتا قوی می باشند که مانع قرمزی و پیری پوست مصرف کنندگان می شوند.  ترکیب بی بی کرم ها در برندهای مختلف متفاوت است اما ترکیب کلی این محصولات تقریبا در همه برندها یکسان است. ساختار ترکیبات نیز می تواند به عنوان تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم مطرح شود. وجود تیتانیوم و زینک اکساید در ترکیب بی بی کرم ها باعث می شود این محصول عملکرد spf داشته باشد. دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی که باعث می شوند محافظت از پوست ساده تر انجام بگیرد. وجود نیاسینامیدها و عصاره شیرین بیان باعث می شود که این محصول خاصیت روشن کنندگی داشته باشد. وجود پپتیدها به همراه کلاژن هیدرولیزه موجب می شود که بافت پوست شما محکم تر شود.

 

داروخانه آنلاین خانه دارو

سی سی کرم چیست و از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

در ادامه بررسی تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم قصد داریم به بررسی ویژگی های سی سی کرم ها بپردازیم. سی سی کرم یا  Color correcting به مصرف کنندگان کمک می کند تا پوستی صاف و یکرنگ داشته باشند. مهمترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در این است که سی سی کرم ها می توانند به اصلاح رنگ پوست افراد کمک کنند. شما می توانید با استفاده از سی سی کرم ها لکه هایی را که بر روی پوست تان وجود دارد را بپوشانید و قسمت هایی از پوست را که تیره تر است پوشش دهید تا پوست زیبا و یک دستی داشته باشید. افرادی که بر روی پوست خود رد زخم، قرمزی، لکه های قهوه ای، تیرگی زیر چشم دارند می توانند برای پوشاندن آن ها از این کرم استفاده کنند. تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در پوشش بیشتر این نوع کرم می باشد. سی سی کرم ها این قابلیت را دارند که ناهمواری های پوستی را برطرف کرده و نقص هایی که بر روی صورت شما هستند را پوشش دهند. نکته مهمی که در ارتباط با سی سی کرم ها وجود دارد این است که این محصول تنها قابلیت بهبود بخشیدن لکه های پوستی را دارد و فاقد جنبه درمانی می باشد. در حقیقت این محصول به عنوان یک پوشش موقت بر روی پوست افراد قرار می گیرد. سی سی کرم به افراد کمک می کند که پوست متعادل و زیبایی داشته باشند. ترکیبات بی بی کرم و سی سی کرم تقریبا یکسان است. اما سی سی کرم از ترکیب بیشتری برخوردار است به این دلیل می تواند در بهبود لکه های پوستی تاثیر بیشتری داشته باشد. سی سی کرم علاوه بر ترکیباتی که بی بی کرم ها دارند حاوی موادی دیگری مانند شی باتر، چای سبز و سویا هستند. این مواد باعث بهبود نواقص پوست و تسکین آن می شود.

چه زمانی باید از سی سی کرم ها استفاده کنیم؟

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در نوع مصرف آنها نیز می باشد. سی سی کرم ها به شکل معمول مناسب افرادی هستند که از پوست چربی برخوردار هستند. به این دلیل که از بافت سبک تری برخوردار هستند. این نوع کرم دارای نمای ماتی است و از غلظتی شبیه به خامه برخوردار می باشد. قدرت پوشانندگی سی سی کرم ها بسیار بالا می باشد. بنابراین مناسب افرادی است که دارای نقایص پوستی می باشند. استفاده از سی سی کرم ها موجب می شود که در کنار قدرت پوشش دهی بالا، ظاهری طبیعی و شاداب برای افراد ایجاد شود. در حالت کلی این کرم ها برای افرادی مناسب است که تمایل دارند پوستی کاملا یکدست و صاف داشته باشند. از این نوع کرم به عنوان زیرساز آرایشی نیز استفاده می شود.

اصلی ترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در چیست؟

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم ها را در ابتدا مورد بررسی قرار دادیم در ادامه قصد داریم به مهمترین تفاوت های این دو محصول به شکل مختصر اشاره ای داشته باشیم.

  • اولین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در بافت آن ها می باشد. سی سی کرم ها در مقایسه با بی بی کرم از بافت سبک تری برخوردار هستند.
  • تفاوت دیگر این دو نوع کرم در نمای آن ها می باشد بی بی کرم ها دارای نمای نهایی براقی هستند در حالی که سی سی کرم از نمایی مات برخوردار است.بی بی کرم ها دارای خواص درمانی هستند و می توانند به عنوان محصولات مراقبتی پوست مورد استفاده قرار بگیرند. اما سی سی کرم ها فاقد خواص درمانی بوده و اغلب در کاور کردن نقایص پوستی تاثیر زیادی دارند.
  • تفاوت دیگر بی بی کرم و سی سی کرم در این است که بی بی کرم ها را می توانید برای افرادی پیشنهاد کنید که پوست آن ها خشک می باشد. به این دلیل که از خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسان برای پوست ها برخوردار هستند. سی سی کرم را معمولا برای افرادی پیشنهاد می کنند که جنس پوست آن ها چرب باشد. به این دلیل که پوست افراد را چرب تر نمی کند و جلوه نهایی آن مات است. سی سی کرم را معمولا برای افرادی که دارای پوست مستعد جوش و آکنه هستند پیشنهاد می دهند. به این دلیل که از بافت سبکی برخوردار است و از جوش زدن جلوگیری می کند.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با کرم پودر

اولین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با کرم پودر در این است که کدام پودرها به عنوان یک محصول آرایشی شناخته می شوند که از ساختاری همرنگ پوست برخوردار هستند.

از کرم پودرها برای یکنواخت کردن پوست استفاده می کنند. کرم پودرها به عنوان یک گزینه ی ایده آل برای پوشش دادن هایپرپیگنتیشن و قرمزی پوست مناسب هستند. کرم پودر در انواع گوناگون و متنوعی وجود دارد که شامل کرم پودرهای استیکی، فشرده، مایع، موس می شوند. جلوه نهایی برای کرم پودرها متغیر می باشند و از درخشان تا مات وجود دارد. میزان پوشش دهی این محصول آرایشی بر اساس نوع آن متفاوت است. کرم پودرها به نسبت بی بی کرم و سی سی کرم از بافت سنگین تری برخوردار هستند. همین امر موجب می شود که پوشش دهی بیشتری داشته باشند. کرم پودرها معمولا به عنوان محصولات چند منظوره شناخته می شوند و فاقد ترکیببات محافظت کننده از پوست می باشند. افرادی که تمایل دارند از کرم پودر استفاده کنند باید از پرایمر و ضد آفتاب نیز به عنوان زیر ساز استفاده کنند. این در حالی است که استفاده از بی بی کرم و سی سی کرم ها نیازی به استعمال محصولات ذکر شده نخواهد داشت.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با مرطوب کننده های رنگی

مرطوب کننده های رنگی همانطور که از نام شان مشخص است دارای رنگدانه های رنگی می باشند. هدف از به کارگیری این محصول هیدراته کردن پوست و پوشش دادن مشکلات پوست به شکل تقریبی است. کرم های مرطوب کننده رنگی را می توانیم به عنوان ورژن ساده تر بی بی کرم ها به شمار بیاوریم. مهمترین ویژگی کرم های مرطوب کننده رنگی پوشش دهی سبک و هیدراته کردن پوست می باشد. این در حالی است که سی سی کرم و بی بی کرم ها این قابلیت را دارند که در کنار پوشش دهی قوی به عنوان محصولات مراقبت پوستی هم عمل کنند. مرطوب کننده های رنگی به نسبت سی سی کرم ها دارای پوشش دهی کمتری می باشند و از بافت سنگین تری برخوردار هستند. به این دلیل که از خواص نرم کنندگی بالایی برخوردار هستند.

 

خرید سی سی کرم

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با دی دی کرم ها در چیست؟

بعد از ارائه دو محصول بی بی و سی سی کرم به بازار شاهد عرضه کرم جدیدی با عنوان دی دی کرم ها هستیم. این نوع کرم ها طیف گسترده ای از نیازهای افراد را برطرف می کند. دی دی کرم ها محصولاتی هستند که استفاده از آن ها موجب می شود که پوست صورت سالم تر، سفت و روشن تر به نظر برسد. استفاده از این محصول باعث می شود که ایراد های پوستی برطرف شده و امکان محافظت پوست در طولانی مدت نیز وجود داشته باشد.این نوع کرم ها بافتی مشابه بی بی کرم ها دارند اما از ترکیبات و عوامل تصحیح کننده سی سی کرم نیز برخوردار است. در واقع این کرم یک ترکیب کامل از خواص انواع کرم ها به شمار می رود.

 

سوالات متداول

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در چیست؟

مهمترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم ها در نوع پوشش دهی این محصولات می باشد. سی سی کرم ها را معمولا برای پوست های لک دار و دارای چروک های ظریف پیشنهاد می کنند. اما بی بی کرم ها را معمولا برای افرادی پیشنهاد می کنند که دارای پوست های بی نقص و سالم هستند.

مزایای استفاده از بی بی کرم ها در روتین پوستی چیست؟

اولین مزیت استفاده از بی بی کرم ها تغذیه و ویتامین رسانی بهپوست می باشد. در کنار رطوبت رسانی به اصلاح رنگ پوست و یکدست شدن پوست هم کمک می کند. بی بی کرم ها از ویژگی محافظت کنندگی پوست برخوردار هستند و به دلیل تغذیه پوست با مواد مغذی باعث شادابی و سرحالی چهره افراد نیز می شوند. با استفاده از این کرم می توانید التهاب و قرمزی پوست را از بین ببرید.

چگونه بهترین و مناسب ترین بی بی کرم یا سی سی کرم را انتخاب کنیم؟

در زمان خرید بی بی کرم یا سی سشی کرم به دنبال محصولی باشید که علاوه بر داشتن مواد مغذی از بافت سبکی نیز برخوردار باشد. بیشتر این کرم ها در رنگ های مختلفی عرضه می شوند. بنابراین این امکان را دارید که نزدیک ترین رنگ را به پوست خود انتخاب کنید.

آیا سی سی کرم ها می تواند به بستن منافذ پوستی کمک کنند؟

سی سی کرم ها دارای ترکیباتی هستند که شامل کرم پودر، پرایمر و ضد آفتاب می باشند. بنابراین با استفاده از آن ها می توانید پوست خود را در برابر اشعه ی آفتاب محافظت کنید. این امر باعث می شود که منافذ پوستی به مرور زمان کوچکتر شوند. اما نکته قابل توجه این است که سی سی کرم ها عملکردی مانند کرم پودر و ضد آفتاب دارند و باید پس از چند ساعت از روی پوست پاک شوند.

آیا استفاده روزانه از بی بی کرم و سی سی کرم ها برای سلامتی پوستی مشکلی ایجاد می کند؟

این نوع کرم ها علاوه بر مواد مغذی حاوی ضد آفتاب و مرطوب کننده ها می باشند. بنابراین برای مصرف روزانه یک گزینه بی ضرر و مناسب می باشد.

دسته بندی بی بی کرم و سی سی کرم ها چگونه است؟ کدام رنگ مناسب پوست شما می باشد؟

کرم های با رنگ برنز: این نوع کرم ها گزینه ی مناسبی برای رنگ پوست گندمی تا تیره مناسب است.
کرم هایی با رنگ بژ: این مدل از کرم ها برای رنگ پوست متعادل تا روشن مناسب می باشند.
کرم هایی با رنگ عسلی: این نوع کرم ها برای رنگ پوست متعادل تا گندمی مناسب هستند.

برای جوانسازی پوست از چه نوع کرم هایی استفاده می کنند؟

افرادی که دارای پوست خشکی هستند معمولا نیاز به آبرسانی پوست دارند. این افراد می توانند از دی دی کرم ها استفاده کنند. تا پوست شاداب و زیبایی داشته باشید.