هومیوپاتی

درمان همیوپاتی

هومیوپاتی چه بیماریهایی را درمان میکند

متخصصان درمان با همیوپاتی می گویند که هدف آنها از به کاربردن این شیوه، درمان فرد بیمار با در نظر گرفتن شخصیت، سبک زندگی ، عوامل ارثی و سابقه بیماری است. به همین خاطر برای درمان هر بیماری داروهای هومیوپاتی استفاده می شود که اختصاصا برای درمان افراد تجویز می شوند.
با اینکه هنوز اثربخشی هومیوپاتی به طور کامل توسط علم پزشکی ثابت نشده اما از داروهای هومیوپاتی به عنوان جایگزینی مناسب برای درمان بیماری های مختلفی استفاده می شود. در حقیقت طب مکمل هومیوپاتی برای ارتقا طیف وسیعی از شرایط بهداشتی استفاده شده که می تواند شرایط بهبود بیمار را بهبود بخشد. از جمله شایع ترین شرایطی که افراد به دنبال درمان هومیوپاتی هستند عبارتند از:
1. آسم
2. عفونت های گوش
3. تب یونجه
4. ارتقا شرایط سلامت روان همچون سرعت بخشیدن به دوره درمان افسردگی، استرس و اضطراب
5. رفع انواع آلرژی و حساسیت ها ، مانند آلرژی غذایی
6. درمان بیماری درماتیت (یک بیماری پوستی آلرژیک)
7. درمان آرتروز
8. درمان فشار خون بالا
9. درمان بیماری های خود ایمنی که در طی آن سیستم ایمنی بدن به سلول های سالم خودی حمله می کند. آرتریت روماتوئید، بیماری سلیاک، سندرم شوگرن، اسپوندیلیت آنکیلوزان، آلوپسی ازجمله بیماری های خود ایمنی رایج هستند.
10. درمان اختلالات قاعدگی همچون دیسمنوره، منوراژی، آمنوره، سندرم پیش از قاعدگی که چرخه قاعدگی طبیعی زنان را تحت تأثیر قرار می دهند.
11. کاهش عوارض بیماری های حاد یا فصلی که به دلیل تغییر شرایط محیطی در فصول مختلف به وجود می آیند. در زیر این موارد می توان انواع تب ها، سرماخوردگی، عفونت گلو، اسهال، آنفولانزا و آلرژی بیان کرد.

همیوپاتی در ایران

شرح حال در هومیوپاتی 

می‌گویند اگر از بیمار ی بخوبی شرح حال گیری شود ، نیمی از درمان او انجام شده است. شرح حال گیری یکی از پایه های اصلی است که کاربرد هومیوپاتی بر آن بنا شده است. بیماری که بخوبی شرح حال گیری شده باشد،  برجسته می‌شود و خود بخود داروی متناسبش  تعیین می‌گردد. تجویز منطقی و مطمئن، نتیجه توانایی در شرح حال گیری است. بهترین شرح حال گیری وقتی اتفاق میفتد که از قضاوت و پیش داوری رها باشد و بر اساس مشاهده دقیق در ثبت علامت های بیمار تنظیم گردد.

علامت های شدید و ناگهانی در یک دوره کوتاه شامل داروهای حاد می‌شود وقتی علامت های بیمار مدت های زیادی بیمار را درگیر کردند باید داروهای مزمن را تحت بررسی قرار بدهیم.

مشاهده دقیق از پزشک شخصیتی شبیه شرلوک هولمز می‌سازد مشاهده کردن یعنی دریافت کردن و توجه کردن به اینکه چه اختلالی این علامت ها رو ایجاد کرده است . در کنار اینها بررسی شکایت اصلی بیمار خیلی مهم است همچنین مدالیته ها و علائم همراه و علائم جایگزین علائم احساسی  و ذهنی حوادث سنگین در طول سال های گذشته ، ترس ها، رویاها، خواب تعریق، غذا ، تشنگی، تمایلات، بیزاری ها، تعریق، شکل زبان، سوابق خانوادگی، داروهای مصرفی، موانع درمان، سن، وراثت، بیماران باز، بیماران بسته،

رپرتوری کردن علایم، توهم بیمار و…

قوانینی که هومیوپاتی بر پایه آنها بنیانگذاری شده 

 • قانون تشابه
 • قانون ساده یا سیمپلکس
 • قانون مینیمم
 • قانون اثبات دارو
 • تئوری بیماری مزمن
 • تئوری نیروی حیات
 • تئوری توان دار کردن دارو و دینامیزاسیون

 

داروهای هومیوپاتی

در حقیقت چیزی به نام “واکسن یا داروی هومیوپاتی” وجود ندارد؛ به عبارت بهتر پزشک از مجموعه عواملی برای ایمن سازی بدن استفاده می کند. در واقع طی این فرآیند بدن برای ایجاد مقاومت در برابر انواع عفونت ها تحریک می شود. در نتیجه داروهای هومیوپاتی مبتنی بر آنتی‌بادی خاص یا تشکیل سلول‌های ضد میکروب نیستند و جایگزین قابل قبولی برای واکسن‌ و داروهای رایج در بازار محسوب نمی شوند.
داروهایی که در شیوه درمان با همیوپاتی استفاده می شود، عمدتا از منابع مختلفی مانند گیاهان، حیوانات ، مواد معدنی و… ساخته می شوند. این دارو ها بر اساس دستورالعمل های مندرج در فارماکوپه های بین المللی تهیه شده و در اکثر موارد ایمن و عاری از عوارض جانبی جدی هستند. برخی از دارو های همیوپاتی عبارت هستند از:
1. پماد کالاندولا برای کمک به التهاب پوست (درماتیت) پس از درمان رادیوتراپی
2. یک داروی هومیوپاتی به نام A. montana 1000K برای جلوگیری از دست دادن خون پس از جراحی سرطان سینه و جلوگیری از تشکیل یک پاکت مایع (سروما)
3. داروهای هومیوپاتی Arnica montana 15CH و Apis mellifica 15CH همراه با طب سوزنی برای کمک به تسکین درد بعد از جراحی
داروهای هومیوپاتی عمدتا به صورت قرص، گرانول، پودر و مایع تولید شده و بسته بندی می شوند تا شما آنها را از طریق دهان یا به صورت کرم یا قطره مصرف کنید.

پزشک و دکتر همیوپاتی متخصص انتخاب کنید

اگر می خواهید بیماری خود را از طریق درمان با هومیوپاتی کنترل خود کنید، قبل از هر کاری باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. به دلیل اینکه در این روش هر یک از بیماری ها با استراتژی خاصی درمان می شوند؛ باید علت اصلی و علائم آن توسط پزشک به خوبی ببرسی شود تا درمان مربوطه به درستی انتخاب شود. در این فرآیند انتخاب دارو، تعیین قدرت تکرار و پیگیری هر مرحله از درمان بیمار برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز امر مهم و حیاتی است.
زمانی که یک بیمار برای اولین بار به متخصص همیوپاتی مراجعه می کند، پزشک به زمان تقریبی یک ساعت یا بیشتر نیاز دارد تا تمام جزئیات مربوط به وضعیت بیمار را جمع آوری کند. اطلاعاتی که توسط درمانگر جمع آوری می شود شامل شخصیت، عادات غذایی، هوس ها و بیزاری های او ، جزئیات بیماری و تمام موارد پاتولوژیک بیمار است.
برای تعیین برنامه درمانی علائم فرد (فیزیکی، ذهنی یا عاطفی) ، دارویی را که می تواند در درمان فرد موثر باشد، علائمی که فرد از آن رنج بیشتر می برد، توسط پزشک شناسایی می شود. سپس درمانگر داروهای هومیوپاتی و تغییرات کلی سبک زندگی و رژیم غذایی را به عنوان بخشی از برنامه درمانی توصیه می کند.

یک پزشک متخصص طب همیوپاتی به شما اطلاع می دهد که چگونه و چند بار داروهای خود را مصرف کنید.همچنین مراکز طب همیوپاتی به شما اطلاع می دهند که چه زمانی باید برای معاینه مراجعه کنید تا ببینید آیا وضعیت شما بهبود یافته است یا خی؟ اگر یک بیماری طولانی مدت (مزمن) دارید، ممکن است به شما پیشنهاد کنند چند دوره درمانی را بگذرانید.

پرهیز غذایی در همیوپاتی

در حالی که داروهای همیوپاتی به خودی خود مضر تلقی نمی شوند، اما مصرف آنها با برخی از مواد غذایی و دارویی می تواند خطرناک تلقی شود. اکثر داروهای که در شیوه درمان با همیوپاتی تجویز می شوند به صورت قرص تولید می شوند که باید نیم ساعت قبل یا بعد از غذا جویده شوند. بهتر است قرص ها را همراه غذا میل نکنید یا آنها را دست نگیرید.
مواد غذایی دارای عناصر قوی همچون نعناع فلفلی ، قهوه ، سرکه ، موسیر و سیر، غذاهای کنسروی و انواع سوسیس و کالباس بر اثربخشی این دارو تأثیر مخربی دارد. بنابراین بهتر است نیم ساعت قبل یا بعد از غذا خوردن، نوشیدن یا تمیز کردن دندان های خود این دارو را مصرف کنید. اگر داروی همیوپاتی شما توسط یک پزشک تجویز شده است، باید قبل از مصرف دارو ها به توصیه های او خوب گوش کنید و آنها را به کارببندید.
همچنین در هنگام مصرف داروهای همیوپاتی باید از داروهای تجویز شده زیر استفاده نکنید؛ چرا که این دارو ها با درمان همیوپاتی در تعارض هستند:
1. مصرف انواع کورتون ها همچون دگزامتازون ، بتامتازون و…
2. مصرف انواع مواد مخدر همچون استامینوفن کدئین ، ترامادول ، حشیش ، تریاک و…
3. استفاده از انواع دارو های ضد حساسیت و آنتی هیستامین ها دیفن هیدرامین ، هیدروکسی زین ، لوراتادین و…
4. مصرف انواع آنتی بیوتیک ها همچون پنی سیلین، سفکسیم، آموکسی سیلین، سفالکسین، آزیترومایسین، آمپی سیلین ، مترونیدازول ، ، جنتامایسین ، تتراسیکلین ، و…
5. قرص یا شربت سرماخوردگی ، کلد استاپ
6. مصرف داروهای ضد دردی قوی که از مخلوط چندین داروی مسکن و آرام بخش تشکیل شده اند، مثل کپسول نووافن
7. استفاده از دارو های مربوط به بیماریهای گوارشی مثل شربت معده ، شربت آلومینیوم ام جی اس ، قرص دایجستیو.

 

درمان با همیوپاتی

معجزه هومیوپاتی

همیوپاتی در حقیقت یک سیستم درمان است که برای اولین بار توسط پزشک آلمانی “ساموئل هانمان” در قرن هجدهم به جامعه جهانی معرفی شد. در حال حاضر این شیوه درمانی یکی از رایج ترین روش های درمان درد عضلانی ، اسکلتی و سردرد میگرنی است که با استفاده از مقادیر کمی سم بوتولینوم صورت می گیرد. هومیوپاتی به عنوان یک گزینه درمانی بالقوه برای بهبود عارضه هایی همچون فیبرومیالژیا ،علائم مربوط به کمردرد نیز پیشنهاد مناسبی می باشد.
تحقیقات اخیر نشان داده درمان با همیوپاتی می‌تواند نقش حیاتی در درمان جنبه‌های حاد و فوری بیماری ناشی از آسیب‌های مکانیکی، روان‌شناختی یا علل دیگر داشته باشد. داروهای هومیوپاتی از انواع مختلف مواد گیاهی، حیوانی، معدنی یا مواد شیمیایی تشکیل می شوند. در نتیجه برای کاهش سمیت، این مواد دارویی به طور متوالی رقیق شده و بین هر مرحله رقیق سازی به شدت تکان داده می شنود؛ بنابراین این دارو هامعمولاً دارای خطر کم ایجاد عوارض جانبی جدی هستند.
امروزه درمان توسط طب هومیوپاتی و ارائه داروهای هومیوپاتی توسط تعدادی از سیستم های بهداشتی جهانی تایید شده است. هند ، بریتانیا، آلمان از جمله کشور های هستند که در جهت ترویج و به کارگیری این شیوه، مراکز درمانی متعددی را احادث نموده و بودجه دولتی برای آن در نظر گرفتده اند.

لیست داروهای هومیوپاتی

طی درمان هومیوپاتی علائم اصلی بروز بیماری، راه های بهبود مکانیسم و دفاع در برابر استرس ها یا عفونت های مختلف را بررسی می کنند. از آنجایی که بدن همیشه در مقابله با استرس یا عفونت موفق نیست، یافتن ماده ای در طبیعت برای افزایش توانایی بدن در دفاع از خود بسیار مهم و حیاتی است.

به همین خاطر از هومیوپاتی برای درمان های پزشکی مانند ایمن سازی، از بین بردن عفونت و درمان های آلرژی استفاده می شود. داروهای هومیوپاتی دارای دوزهای بسیار کمی از مواد و ترکیبات تاثیر گذار طبیعی، رقیق سازی و تکان دهنده های شدید (سوکسیون) هستند. برخی از این داروها شامل موارد موارد زیر است که باعث ایجاد یک پاسخ درمانی مثبت در بدن و  بهبود بیماری شده اند.

 • آبسینتیوم
 • آکانتوس
 • آکاروس
 • استانیلید
 • استیک اسید
 • ناپلوس ACONITUM
 • آکونیتین
 • آدونیس ورنالیس
 • آدونیدین آدرنالین
 • اسکولوس گلابرا
 • اسکلوس هیپوکاست
 • آگاو
 • آگنوس کاستوس
 • آگرافیس
 • سولفور الکل
 • آلتریس فارینوسا
 • بنزوئیکام آمونیوم
 • بروم آمونیوم
 • کربوهیدرات آمونیوم.
 • آمونیوم کاستیکوم
 • آمونیوم فرمالد
 • هیدرات آمونیوم
 • آمونیوم ید.

رمدی

رمدی یک داروی مشخص برای مورد بیماری خاص ، که بر طبق قوانین اصلی و اساسی فلسفه هومیوپاتی و قانون درمانی طبیعت به کار می‌رود و تاثیرات آن توسط قانون درمانی هرینگ تایید شده است.

 • رمدی های معدنی، شامل عناصر، فلزات، ترکیبات، نمک ها و…
 • رمدی های گیاهی
 • رمدی های حیوانی
 • نوسودها رمدی هایی هستند که از بافت‌ها و ترشحات بیمار گرفته شده اند.
 • سارکودها رمدی هایی هستند که از بافت ها و ترشحات سالم حیوانات مثلا از اسید اوریک یا تیروئید، تهیه می‌شوند. این گروه شامل ترشحات غدد داخلی هم می‌شود.
 • ایمپوندرابیلیا Imponderabilia
 •  که نیروی مغناطیسی مثبت و منفی، الکتریسیته، انرژی خورشیدی و… می باشد.

عوارض هومیوپاتی

نتایج به دست آمده از مصرف داروهای هومیوپاتی بر روی میلیون‌ها بیمار به وضوح نشان می‌دهد که این دوزهای این دارو بر روی سلامتی فرد تاثیرات عمیقی گذاشته است. اگرچه ما دقیقاً نمی‌دانیم که داروهای هومیوپاتی چگونه کار می‌کنند؛ ولی شواهد واضحی وجود دارد که این داروها به صورت فعال می‌توانند انواع بیماری ها را التیام بخشند.

بسیاری از داروهای هومیوپاتی در کنار سرکوب علائم بیماری های مختلف  و بهبود بیماری های مزمن گاهی اوقات منجر به عوارض جانبی مضر می شود. در این حالت دارو های هومیوپاتی به جای سرکوب علائم بیماری ، موئجب آسیب بافت کبد ، تحریک پذیری روده و التهاب روده بزرگ می شوند. اما در اکثر موارد مصرف داروهای هومیوپاتی هیچ عارضه ای را به دنبال نداشته و موجب کاهش بیماری های ایتروژنیک می شود.

محدودیت های هومیوپاتی 

 • بیماری هایی با تغییرات ساختاری غیر قابل برگشت مانند
 • پوسیدگی ریه زخم یا پارگی در ارگان های احشایی
 • ترومبوز در سیستم گردش خون
 • صرع دائم
 • پرولاپس درجه ۳ رحم
 • خفگی
 • غرق شدگی
 • برق گرفتگی
 • نقص عضو مادرزادی
 • نقص عضو اکتسابی
 • سرطان متاستاز داده شده
 • نفرین مزمن پیشرفته
 • مواردی که ناشی از  کمبود و فقر مواد معدنی ویتامین ها و..

 

آیا هومیوپاتی به کاهش وزن کمک می کند؟

دارو های هومیوپاتی درمان هیچ عارضه ای در مورد کاهش وزن ندارد؛ زیرا این دارو ها بیشتر برای درمان بیماری های مزمن استفادع می شود. درمان هومیوپاتی به طور کلی بر نیروی حیاتی تاثیر گذاشته و  سطح سلامتی از دست رفته را بهبود می بخشد. با این وجود با درمان هومیوپاتی با اعمال  تغییرات ذهنی، احساسی و فیزیکی می تواند در کاهش وزن فرد نقش نامحسوسی ایفا نماید.

همچنین درمان هومیوپاتی  می تواند در بهبود آلرژی غذایی بسیار مفید باشد زیرا این دارو ها با بهینه سازی سیستم ایمنی بدن، آلرژی های غذایی را درمان می کنند. حساسیت یا عدم تحمل غذایی را می توان با داروهای هومیوپاتی که مخصوص آن مشکل خاص هستند، درمان کرد. به عنوان مثال، داروی هومیوپاتی Silicea برای عدم تحمل شیر در نوزادان، زمانی که حتی شیر مادر مخالف است، یا Zingiber برای اسهال که بعد از خوردن خربزه ایجاد می شود یا Antim crudum برای سردردی که پس از خوردن میوه ایجاد می شود.

هومیوپاتی برای درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی که با نام‌های کندیلوما، کوندیلوماتا آکومیناتا، زگیل‌های اورونریال، زگیل مقعدی یا زگیل تناسلی  نیز شناخته  می‌شود. این عارضه یک  عفونت مقاربتی بسیار مسری است که توسط برخی از انواع  ویروس پاپیلومای انسانی  (HPV) ایجاد می شود. زگیل تناسلی از طریق تماس مستقیم پوست به پوست در طول  رابطه جنسی دهانی ،تناسلی یا  مقعدی  با شریک آلوده منتقل می شود. برای درمان زگیل تناسلی  از  کرایوسرجری یا کوتریزاسیون زگیل استفاده می شود.

داروهای هومیوپاتی برای درمان زگیل های تناسلی در قسمت واژن زنان یا آلت تناسلی مردان استفاده می شود. دارو های هومیوپاتی با حذف تمام علائم و نشانه هایی زگیل تناسلی که بیمار از آن رنج می برد موجب بهبود سلامت فرد می گردد.

تحقیقات پزشکی اثبات کرده دارو های هومیوپاتی نقش بسیار مهمی در درمان زگیل تناسلی دارند که می توان آنها را بر اساس علت، محل، حس، روش ها و گسترش علائم  انتخاب کرد.  چند داروی مهم برای درمان زگیل تناسلی  عبارتند از آنتیم crud، Causticum، Thuja، اسید سالیسیلیک، Kali Mur، اسید نیتریک، سولفور منیزیم، Sabina، Nat. کربوهیدرات و بسیاری از داروهای دیگر.

هومیوپاتی و درمان سرطان

در طی رویکرد هومیوپاتی برای درمان سرطان دو هدف وجود دارد که یکی از اهداف به نگرانی های فوری بیمار می پردازد .  درد، تجمع آب، حالت تهوع، بی خوابی (بی خوابی) و غیره جزو علائمی هستند که موجب نگرانی و استرس بیمار می شوند؛ بنابراین  با بهبود کیفیت زندگی می توان تا حدودی این عوامل را از فرد بیمار دور نمود.  هدف دیگر درمان و بهبود خود بیماری اصلی است که مصرف داروهای هومیوپاتی برای رفع دردهای شدید بیماران سرطانی نقش موثری دارد.

درمان هومیوپاتی را می توان همراه با شیمی درمانی و رادیوتراپی برای کاهش علائم ناشی از آن انجام داد. از آنجایی که شیمی درمانی آخرین مرحله مبارزه باسرطان است، داروهای هوموپاتی می توانند فقط برای تسکین علائم و کاهش درد و رنج روحی که در مرحله آخر وجود دارد تجویز کرد.

در نتیجه هومیوپاتی به عنوان خط اول درمان سرطان توصیه نمی شود زیرا آمار خوبی در مورد میزان موفقیت آن در این زمینه در دسترس نیست. با این حال، هومیوپاتی می تواند برای درمان اثرات فیزیکی، ذهنی و عاطفی درمان های مرسوم مانند شیمی درمانی، پرتودرمانی و جراحی استفاده شود.

پس از تکمیل درمان مرسوم سرطان، استفاده از دارو های هومیوپاتی قطعا می تواند در راستای بهبود و ارتقای سلامت و طول عمر بیمار نقش موثری داشته باشد. با این حال برای درمان سرطان پروستات و سرطان مثانه می توان از درمان هومیوپاتی به طور مداوم استفاده کرد.

قیمت داروهای هومیوپاتی

محققان دریافتند برخی از داروهای هومیوپاتی حاوی فلزات سنگین هستند که در مرحله تولید به خوبی رقیق نشده اند. بنابراین در صورت احتمال کاری یا مصرف بی رویه، این داروی ها می توانند عوارض جانبی شدیدی ایجاد کنند.
از سوی دیگر داروهای همیوپاتی از عناصر طبیعی تولید شده اند که با قیمت ارزان و بدون نسخه پزشک در اختیار افراد مختلف قرار می گیرد. انواع مختلف داروهای همیوتاتی نسبت به دارو های و سایر روس های درمانی انرژی و هزینه کمتری دارد. یک مطالعه در سال 2017 نیز نسبت به هومیوپاتی هشدار داد که رواج بیش از حد این شیوه درمانی ممکن است باعث شود مردم درمان مرسوم خود را متوقف کنند.
بنابراین در هنگام استفاده از داروی هومیوپاتی بهتر است با پزشکان متخصص این امر مشورت کنید و به آنها اطلاع دهید که تحت درمان هستید یا نه. همچنین برای اطمینان از اینکه آسیبی به شما وارد نمی شود، باید:
• برای شروع یک دوره درمان با هومیوپات توسط پزشک مختصص ویزیت شوید.
• هرگز بدون اطلاع و تایید پزشک مصرف داروهای معمولی را قطع نکنید.
• به درمانگر خود بگویید چه داروهای معمولی مصرف می کنید.

ویژگی های همیوپات موفق

هنگامی که به دنبال بهترین دکتر هومیوپاتی در تهران می گردید باید بدانید که یک هومیوپات موفق از چه ویژگی هایی برخودار باشد.

 • بهترین دکتر هومیوپاتی در تهران باید حداقل 5 سال دوره آموزشی شیوه درمانی همیوپی را گذرانده باشد تا بتواند بیماری های مختلف را ارزیابی نموده و بر اساس ویژگی های جسمی و روانی بیمار  شیوه درمانی خود را تجویز نماید. .
 • یک درمانگر متبحر باید بتواند با بیماران ارتباط سازنده ای برقرار کند و به طور دقیق از وضعیت روحی و جسمی ، داروهای شیمیایی که قبلاً توسط بیماران مصرف شده آگاه شود تا در صورت نیاز، از دارو های شیمیایی  برای سرعت بخشیدن به روند درمان کمک بگیرد.
 • پزشکان هومیوپاتی در راستای بهبود بیمار تنها به تجویز داروی های هومیوپاتی اکتفا نمی کنند؛ بلکه در صورت لزوم از تجویز داروهای دیگر و همکاری سایر پزشکان متخصص استقبال می نمایند.
 • همچنین این پزشکان برای ارتقا سلامت و زندگی بیماران خود همواره در تلاش هستند تا اطلاعات خود را در زمینه انواع بیماری ها ، شیوه های مختلف درمان و اثرات به روز نمایند.
 • عموما پزشکان هومیوپاتی در زمینه یک یا چند بیماری به صورت تخصصی فعالیت می کنند اما به طور کلی می‌توانند همه بیماری‌ها را در همه سنین درمان  نمایند.
 • یک پزشک متعهد اگر مجبور باشد متناسب با نیاز بیماران خود ممکن است برخی از عصرها یا تعطیلات آخر هفته نیز در کلینیک حضور پیدا کند.

مسئولیت های بهترین دکتر هومیوپاتی در تهران

بهترین دکتر هومیوپاتی در تهران در راستای درمان بیماری های جسمی و روحی وظیفه دارد برخی از فعالیت ها را به طور مداوم و دقیق انجام دهد. به عنوان یک هومیوپات، پزشک  باید:

 • انجام مشاوره اولیه با بیماران و بررسی تاریخچه سوابق درمانی و پزشکی آنها
 • تجویز بهترین داروهای هومیوپاتی برای درمان طیف وسیعی از شرایط و علائم بیماری فرد
 • نظارت و ارزیابی پیشرفت بیماری
 • شرح و توضیح کامل در مورد استفاده و اثرات داروهای خاص
 • پاسخ گویی به  سؤالات بیمار
 • ارائه مشاوره جامع و کامل در مورد مسائل مربوط به سبک زندگی مانند رژیم غذایی، ورزش و سلامت روان
 • ارجاع بیمار به پزشک متخصص، در صورت لزوم
 • یادداشت و نگهداری سوابق بالینی دقیق بیمار
 • به روز بودن اطلاعات و آگاهی پزشک در مور داروهای هومیوپاتی
 • برای ترویج هومیوپاتی و همکاری سازنده با سایر پزشکان
 • از آنجایی که اکثر هومیوپات ها خوداشتغال هستند، شما همچنین باید فعالیت های مرتبط با اداره یک تجارت مانند وظایف اداری، حسابداری و بازاریابی را انجام دهید.

 

انجمن هومیوپاتی ایران

به همین دلیل در راستای تشخیص دقیق بالینی در تاریخ ۴/۸/۱۳۷۴، انجمن هومیوپاتی ایران توسط شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی کشور تاسیس شد. این مجموعه برای انتخاب درمان، دوزها ، صدورتست‌های آزمایشگاهی، بررسی‌های رادیولوژیکی در بهمن ماه همان سال در دانشگاههای علوم پزشكی تقاضای تعریف یک رشته مجزا نمود. سپس در سال ۱۳۸۱انجمن هومیوپاتی با بیش از ۳۰۰ عضو رسمی (پزشک عمومی و متخصص) و ۳۰۰ عضو افتخاری (دندانپزشک، داروساز، ماما و گروههای پزشکی) به طور رسمی شروع به فعالیت کرد.

 

بیشتر بخوانید

ویتامین ها و مواد معدنی

کمبود ویتامین در بدن را چگونه رفع کنیم؟

 

نتیجه
همیوپاتی یک فرآیند درمانی است که با تحریک نیروهای طبیعی بدن می توان سلامتی بیماران مختلف را به میزان بسیار زیادی بازیابی نمود. در این شیوه به جای اینکه تنها بر روی بیماری متمرکز شود، مجموعه پزشکی به طور کامل بر روی بیمار متمرکز می شوند. به همین خاطر امروزه درمان با همیوپاتی در بسیاری از کشورها توسعه یافته و به عنوان یک درمان معتبر پذیرفته شده است.
داروهای هومیوپاتی نسبتاً عاری از عوارض جانبی نامطلوب هستند که نه تنها توانایی بدن افزایش می‌دهند؛ بلکه شیوه های مختلف را برای درمان بیماری های مختلف تسریع می‌کند.

 

جهت مشاوره و درخواست هومیوپاتی فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

  کدامنیتی زیر را وارد نمایید:
  captcha